światła blade scan

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1357
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

pss pisze:dobra to jak chciałem kupić to tego nie wyłapałem ; )

RX ma nowy system Blade Scan w którym poprawili niby te lampy obniżając ilość diód do 10.
NX ma stary system i zostawili nazwę po prostu AHS... czyli dwie różne lampy ; )
Masz jakies zrodlo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pss
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: pss »

https://www.lexus.eu/discover-lexus/saf ... eam-system
Czyli są zwykłe AHS, bladescan 24 led i nowszy bladescan 10 led który poszedł m.in do RX.
Oglądałem NX i RX... nie wpadł bym na to, że są inne lampy ;)
 
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1357
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

NX ma 4 x 12 diod na lampe.

https://youtu.be/T2j1YsKvaJ0?si=BX97Ie1AMlE_H0UC

5:50.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: settlerk »

Jak sprawdzałem tylko NX ma w spec quad led. Pewnie RX to dostanie jak zaktualizują na model 24. To, że LS'24 nie ma tego quad LED, jest dla mnie ciekawostką.Może ma się nowość wygrzać w innych modelach ;)
 
 
 
 
mcendrju
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: mcendrju »

settlerk pisze: 7 lis 2023, o 17:38 Jak sprawdzałem tylko NX ma w spec quad led. Pewnie RX to dostanie jak zaktualizują na model 24. To, że LS'24 nie ma tego quad LED, jest dla mnie ciekawostką.
 
 
 

 
Nie widzę podstaw by RX dostał Quad LED, skoro intencjonalnie dostał Blade Scan, jako lepszy i droższy, więc coś w tym musi być, tak samo LS. Blade Scany to unikalny system na skalę światową więc jest to flagowe rozwiązanie, które Lexus pcha do swoich "lepszych" aut. NX to masówka, dostał jakieś tam matrixy byle ludzie nie narzekali bo inni producenci też mają. Nie wchodzę w polemikę co jest tak na prawdę lepsze i bardziej wydajne, ale z punktu widzenia marketingowego to na pewno Blade Scan to produkt, który ma wyróżniać topowe modele.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1357
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

mcendrju pisze:
settlerk pisze: 7 lis 2023, o 17:38 Jak sprawdzałem tylko NX ma w spec quad led. Pewnie RX to dostanie jak zaktualizują na model 24. To, że LS'24 nie ma tego quad LED, jest dla mnie ciekawostką.
 
 
 

 
Nie widzę podstaw by RX dostał Quad LED, skoro intencjonalnie dostał Blade Scan, jako lepszy i droższy, więc coś w tym musi być, tak samo LS. Blade Scany to unikalny system na skalę światową więc jest to flagowe rozwiązanie, które Lexus pcha do swoich "lepszych" aut. NX to masówka, dostał jakieś tam matrixy byle ludzie nie narzekali bo inni producenci też mają. Nie wchodzę w polemikę co jest tak na prawdę lepsze i bardziej wydajne, ale z punktu widzenia marketingowego to na pewno Blade Scan to produkt, który ma wyróżniać topowe modele.
Czy czasem RX nie jest masówka w skali globalnej? Czy blade scan jest lepszy skoro nie wycina swiatla przed samochodem a jedynie po bokach? Czy LS nie jest technologicznie pare lat za murzynami? Czy to prawda ze LS dostal Carplay dopiero w tym roku? Czy to nie tak ze RX dostal bladescan bo nie bylo podzespolow do produkcji RXa? Tak wiele pytań i tak malo odpowiedzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mcendrju
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: mcendrju »

Klaudiusz pisze: 7 lis 2023, o 17:54
mcendrju pisze:
settlerk pisze: 7 lis 2023, o 17:38 Jak sprawdzałem tylko NX ma w spec quad led. Pewnie RX to dostanie jak zaktualizują na model 24. To, że LS'24 nie ma tego quad LED, jest dla mnie ciekawostką.
 
 
 


 
Nie widzę podstaw by RX dostał Quad LED, skoro intencjonalnie dostał Blade Scan, jako lepszy i droższy, więc coś w tym musi być, tak samo LS. Blade Scany to unikalny system na skalę światową więc jest to flagowe rozwiązanie, które Lexus pcha do swoich "lepszych" aut. NX to masówka, dostał jakieś tam matrixy byle ludzie nie narzekali bo inni producenci też mają. Nie wchodzę w polemikę co jest tak na prawdę lepsze i bardziej wydajne, ale z punktu widzenia marketingowego to na pewno Blade Scan to produkt, który ma wyróżniać topowe modele.
Czy czasem RX nie jest masówka w skali globalnej? Czy blade scan jest lepszy skoro nie wycina swiatla przed samochodem a jedynie po bokach? Czy LS nie jest technologicznie pare lat za murzynami? Czy to prawda ze LS dostal Carplay dopiero w tym roku? Czy to nie tak ze RX dostal bladescan bo nie bylo podzespolow do produkcji RXa? Tak wiele pytań i tak malo odpowiedzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
W skali globalnej pewnie RX przoduje ale głównie ze względu na US. RX ma tam też zbyt długą historię by nagle ludzie się przerzucili na NXa. Ale poza USDM to NX króluje, przecież NX jest też na Azję w wersjach z benzyniakiem 2.5 bez hybrydy.

Może to tylko grafika, ale czy tutaj nie wycina przed samochodem https://www.youtube.com/watch?v=lSUNxSdINTE ?

LS jest już leciwy to prawda, a FL w 2020 (w zasadzie 21) dał sensowne multimedia, ale jeszcze te stare co np w RX IV FL (coś na wzór MM19 + dotyk), dopiero teraz LS dostał Lexus Link Pro, więc Carplay i AA już tam jest od 3 lat.

A to czy do RXa nie było podzespołów i dali Blade Scany bo bieda na magazynach to chyba tylko wie Toyota. Wg mnie nie, bo np przecież nawet wstrzymali zamówienia na kamery 360 w NX byle starczyło na RXa.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1357
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

MM19 to juz z Caplayem
MM17 bylo bez.

Zapytalem o informacje u zrodla jesli chodzi o roznice w swiatlach RX vs NX. Czekam z czym wroca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rambo
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 cze 2022, o 11:55
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Rambo »

W NX są światła matrycowe, widać to w 8:25:
https://youtu.be/MrgdrpyrQtY?si=NJsnS5MNlGmu6n8t

Jedyna informacja jaką znalazłem na polskiej stronie:
https://www.lexus-polska.pl/discover-le ... eam-system

P.S. nie mam jak fizycznie sprawdzić, bo od 19 miesięcy czekam na samochód 😂
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: RafalWawa »

Trochę jestem zaskoczony tą dyskusją bo mam wrażenie że jednak wycina jadący z naprzeciwka pojazd ( a przynajmniej u mnie) - chyba że łapie też i inne obiekty po drugiej stronie ) albo źródła światła). Jeśli przed sobą mamy ( nawet niezbyt mocne) inne źródła światła ( czerwone auta poprzedzającego, jakieś latarnie, albo więc pojazdów nadjeżdzających bo zakręt) to faktycznie - nie jest zadolny powycinać wszystkich tych obiektów. Ale jak przed nami ciemno i pojawia się jeden pojazd ( czy to znaprzeciwka czy poprzednik) to jest on ładnie wycinany. Wydaje mi się że w Volvo to wycinanie działało lepiej ale tu teżnie ma dramatu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości