Is200 zacinający się panel nawiewu i trzeszczący silniczek klap

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Vici_3
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2023, o 07:44
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Raszyn
Kontakt:

Is200 zacinający się panel nawiewu i trzeszczący silniczek klap

Post autor: Vici_3 »

Dzień dobry. 
Od pewnego czasu mam problem ze swoim is.
​​​Mianowicie zacina mi się panel klimatyzacji/nawiewu. Po odpaleniu samochodu jeżeli klimatyzacja była włączona to nie mogę jej wyłączyć (i na odwrót) w taki sam sposób nie działa również zmiana obiego na otwarty/zamknięty i podgrzewanie tylnej szyby. Problemowi towarzyszy również klekotanie z prawdopodobnie silniczka klap nawiewu. Czasami nawiew w ogóle nie działa dopiero jak "zaskoczy" to zaczyna wiać. Czy problem z zacinaniem panelu nawiewu może być związany z tym silniczkiem? Może miał ktoś taki problem i podpowie jak sobie z tym poradził? 
czytałam, że jest spory problem z wyjęciem silniczka klap nawiewu- może macie Panowie nr części? Lexus is200 2005r. 2.0 155KM
 
ledziu
Lex Master
Posty: 2507
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Is200 zacinający się panel nawiewu i trzeszczący silniczek klap

Post autor: ledziu »

Znany temat. Zazwyczaj starcza czyszczenie. Z wyjęciem nie ma problemu.
florencepugh
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2023, o 03:56
Model Lexusa: Lexus GX
Skąd:: United States
Kontakt:

Re: Is200 zacinający się panel nawiewu i trzeszczący silniczek klap

Post autor: florencepugh »

Vici_3 pisze: 10 cze 2023, o 07:54 Dzień dobry. 
Od pewnego czasu mam problem ze swoim is.
​​​Mianowicie zacina mi się panel klimatyzacji/nawiewu. Po odpaleniu samochodu jeżeli klimatyzacja była włączona to nie mogę jej wyłączyć (i na odwrót) w taki sam sposób nie działa również zmiana obiego na otwarty/zamknięty i podgrzewanie tylnej szyby. Problemowi towarzyszy również klekotanie z prawdopodobnie silniczka klap nawiewu. Czasami nawiew w ogóle nie działa dopiero jak "zaskoczy" to zaczyna wiać. Czy problem z zacinaniem panelu nawiewu może być związany z tym silniczkiem? Może miał ktoś taki problem i podpowie jak sobie z tym poradził? build now gg
czytałam, że jest spory problem z wyjęciem silniczka klap nawiewu- może macie Panowie nr części? Lexus is200 2005r. 2.0 155KM
 


 
Cześć,
W tym przypadku myślę, że problem z zacinającym się panelem klimatyzacji/wentylacji i stukotem silnika klapek nawiewu są ze sobą powiązane. Zalecam sprawdzenie silnika i ewentualną wymianę, ponieważ może to być przyczyną występującego problemu.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości