[SC300] Czujnik ABS/ TRC

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Post Reply
User avatar
kickandfun
Lex user
Posts: 88
Joined: 7 Mar 2013, o 15:52
Model Lexusa: SC 300
Skąd:: Łódź
Location: Łódź
Contact:

[SC300] Czujnik ABS/ TRC

Post by kickandfun »

Witam,

ABS ani TRC nie działa. Podejrzewam oczywiście czujniki ABS. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób mogę sprawdzić który to czujnik?
carsik
Lex Master
Posts: 1051
Joined: 24 Aug 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Contact:

Re: [SC300] Czujnik ABS/ TRC

Post by carsik »

bez podpięcia się pod tester nie ma co domniemywać. A tester wskaże Ci kierunek w którym trzeb iść.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
User avatar
LEPSI RX
Lex user
Posts: 156
Joined: 2 Feb 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Location: Gdynia-trójmiasto
Contact:

Re: [SC300] Czujnik ABS/ TRC

Post by LEPSI RX »

jezeli nie masz dostepu do diagnoskopu równiez mozesz znalesc usterke. Na poczatek napisz czy kontrolki swieca od samego poczatku czy po ruszeniu. Najprostsze rzeczy jakie mozesz sam wynac to po 1- sprawdzasz bezpieczniki 2- sprawdzasz ładowanie i napiecie akumulatora 3- sprawdzasz opornosc wszystkich czterech czujnikow miernikiem. miejsca w ktorych mozesz pomierzyc czujniki to polaczenia na kostkach ktore znajdziesz idac po kabelku od czujnika. nie wiem dokladnie gdzie sie sie znajduja w sc ale przewaznie przednie pod nadkolem z przodu badz juz w komorze silnika . tylne gdzies na podwoziu badz pod boczkami tylnej kanapy.
User avatar
maniek_ls400
Lex Master
Posts: 1476
Joined: 7 Jun 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Location: Piaseczno
Contact:

Re: [SC300] Czujnik ABS/ TRC

Post by maniek_ls400 »

Na 200% szybciej i taniej (czasowo) wyjdzie podpięcie pod komputer (nawet w ASO) - jeśli miałym rozbierać osłony nadkoli dla sprawdzenia czujników. Inna opcja kup kabel od LinkPL i będziesz wiedział co w SC piszczy.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Post Reply

Return to “Elektryka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests