GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez ledziu » 24 lut 2020, o 08:10

Grzegorz123 napisał(a):Zrobiłem małe rozeznanie i wymiana rozrządu w 4.2 kosztuje ok 1200 chyba nawet z robota, więc tragedii niema

Dlatego pewnie trafienie ałdi 4,2 po wymianie rozrządu to jak wygrana w totka... :biggrin2:
Ogólnie chyba nie ma co dyskutować bierz audi a potem i jest tylko kwestia nazewnictwa "serwis", "naprawa" i "stare musi się psuć" a "premium musi kosztować". :doh:

P.s.
Zobacz na yt jak są ułożone głowice a do tego wycieki oleju, cewki, spalanie jak w czołgu.... a jeszcze alu zawias z trwałością niemiecką, elektromechanika gdzie lampka "czek endżin" jest stałym elementem oświetlenia... i problemy zaczynają się od przodu kończąc na przepalających się ledach tylnej klapy. Żeby Cię uświadomić to mam rekordzistów którzy na zrobienie oświetlenia tyłu czyli tablicy, kierunki, postoje wydali po 1,5k co nie jest niczym nadzwyczajnym.
Ogólnie fajne auta ale okrutnie szarpiące kieszeń a do tego upirdliwości serwisowe. Mieszkam w 50tyś.mieście i ostatnio miałem fajtona 4,2 mpi gdzie żaden warsztat nie chciał go naprawiać i przez 4ery lata nie udało się go doprowadzić do 100% stanu mechanicznego.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez WSR » 24 lut 2020, o 09:31

Ja to tylko tak zostawię http://www.wykop.pl/ramka/5346579/kupil ... lad-zycia/

Też miałem raz 4 zera i więcej już nie chcę :mrgreen:
WSR
Lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez tomek808 » 24 lut 2020, o 10:24

również miałem przyjemnosc mieć a8 4.2 kupiłem w swiss cała bezwypadk potw przebieg ładnie serwisowana ale maskara z tym autem co chwila cos . miałem ten sam 2.5 roku ale nigdy nie było ogarnięte w nim wszystko na 100% bo cały czas wychodziło coś innego . to wachacz stuka to most jakies uderzenia ma przy ruszaniu to cieknie z automatu co chwila komp kasowanie błedów . rozrząd był robiony w szwajcarii 30k wczesniej i 3 lata wczesniej . po rozebraniu 2 łozyska szumiały jak bez smaru a były oryginalne nie jakieś zamienniki( była wybita data prog więc wszystko się pokrywało z fakturą z wym rozrządu ) . srednio co 2 tyg u mechanika byłem . teraz z is 300 i gs mk3 nie ma żadnych problemów tylko podstawowe czynnosci które trzeba zrobić . Lexus to inna bajka jesli chodzi u usterki a mechanik się na mnie obraził bo bardzo rzadko bywam u niego
tomek808
Lex user

Model Lexusa: is300 gs430

Postprzez gmiter » 24 lut 2020, o 11:49

Sam fakt tego A8 że rok temu jak sprzedawałem IS300 z 2001 roku to gośc mi oferował zamianę za Audi A8 D2 W12 2002 rok long mówi wiele o aucie;p
gmiter
Lex Master

Model Lexusa: IS350

Postprzez Grzegorz123 » 24 lut 2020, o 13:19

GS ma jednak jedna wadę w porównaniu do a8, jest mały i ma niewygodne siedzenie ( właśnie pierwszy raz miałem możliwość sprawdzenia) ja mam196 cm , w audi jednak siedzi się dużo lepiej , wczesniej szukałem LS 430 , jak się jakiś sensowny pojawił to znikał zanik zdążyłem się wybrać i go zobaczyć, teraz jest jeden sensowny za 86 tyś!!! Reszta stoi już bardzo długo i nawet zdjęcia nie zachęcają żeby podjechać obejrzeć. No i na minus audi to chyba tylko, że jest pospolite,( (taką większą a4) i bardziej awaryjne, na plus to cena, dostępność części i wg mnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, już mam taki mętlik we łbie , że hoho
Grzegorz123
Lex user

Model Lexusa: Ls430

Postprzez michalllw » 25 lut 2020, o 00:56

Grzegorz123 napisał(a):GS ma jednak jedna wadę w porównaniu do a8, jest mały i ma niewygodne siedzenie ( właśnie pierwszy raz miałem możliwość sprawdzenia) ja mam196 cm , w audi jednak siedzi się dużo lepiej , wczesniej szukałem LS 430 , jak się jakiś sensowny pojawił to znikał zanik zdążyłem się wybrać i go zobaczyć, teraz jest jeden sensowny za 86 tyś!!! Reszta stoi już bardzo długo i nawet zdjęcia nie zachęcają żeby podjechać obejrzeć. No i na minus audi to chyba tylko, że jest pospolite,( (taką większą a4) i bardziej awaryjne, na plus to cena, dostępność części i wg mnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, już mam taki mętlik we łbie , że hoho

Też uważam że Lex nie jest w 100% idealny ale wolę chyba nie wygodne siedzenia i stary wygląd niż jeżdżenie po mechanikach :biggrin2:
Obrazek
https://web.facebook.com/MMniceCARS/
michalllw
Lex Master

Model Lexusa: IS-F

Postprzez fractal » 25 lut 2020, o 07:37

Grzegorz123 napisał(a):Zrobiłem małe rozeznanie i wymiana rozrządu w 4.2 kosztuje ok 1200 chyba nawet z robota, więc tragedii niema

Czy w tym audi nie trzeba przypadkiem wyciągnąć silnika do wymiany rozrządu?
Do 3uz rozrząd można kupić za 1200 zł (oryginał) z pompą wody Aisina. W ASO koło 1800 zł taki zestaw. Przy rozrządzie warto wymienić uszczelniacze wałków, bębnów VVTI i sprawdzić luzy zaworowe.
fractal
Lex user

Model Lexusa: GS 430

Postprzez owczar » 25 lut 2020, o 11:49

Jesteś pewien co do bębnów VVT-i? Nie słyszałem żeby ktoś wymieniał.

Uszczelniaczy ASO też niby nie zaleca wymiany. Zresztą sama wymiana uszczelniaczy wałków fajna i miła nie jest.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez ledziu » 25 lut 2020, o 12:38

michalllw napisał(a): No i na minus audi to chyba tylko, że jest pospolite,( (taką większą a4) i bardziej awaryjne

Jeżeli dla Ciebie to jest "tylko" awaryjność to odpuść lexusa, a8 będzie fajniejsze, jest ich więcej... wszystko da się naprawić a jak się nie da to lampkę się wykręci :biggrin2:

I tak na poważnie... to jeżeli akceptujesz w/w wady, masz mechanika który to ogarnia to odpuść lexa... bo jeszcze czeka Cię jedna "przyjemność" jego sprzedaży jak Ci się znudzi... i tu Audi wygrywa.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez fractal » 25 lut 2020, o 15:45

owczar napisał(a):Jesteś pewien co do bębnów VVT-i? Nie słyszałem żeby ktoś wymieniał.

Uszczelniaczy ASO też niby nie zaleca wymiany. Zresztą sama wymiana uszczelniaczy wałków fajna i miła nie jest.

U mnie przy 300 tys była pęknięta uszczelka w bębnie i leciał tamtędy olej. Przy okazji rozrządu i regulacji zaworów naprawiłem to.
ASO nie zaleca też wymiany oleju w AT, a jednak specjaliści od AT twierdzą inaczej. I ludzie wymieniają olej w AT.
Może przy samym rozrządzie nie jest to aż tak opłacalne, ale jak już robisz luzy zaworowe to i tak trzeba wyciągnąć wałki więc odkręcenie 6 śrub nie jest wielką pracą i może zaoszczędzić dużo pracy w przyszłości. A same uszczelniacze można kupić za 60 zł. Ja mam akurat swoje 3uz zagazowane, także jest małe prawdopodobieństwo że przy wymianie rozrządu nie będzie trzeba zrobić luzów. Więc robię wszystko kompleksowo, żeby mieć spokój na kolejne 100 tys.
fractal
Lex user

Model Lexusa: GS 430

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS