RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Problemy dotyczące modelu RX

Postprzez gregski » 23 gru 2019, o 12:51

Bylem dzis w ASO na wymianie plynow ustrojowych i potwierdzili, ze to to lozysko wlasnie pada najczesciej. Nowa kolumna u nich ok 4500pln. W sklepie w Kijowie polowa tej ceny.
Ostatnio edytowano 26 gru 2019, o 14:55 przez gregski, łącznie edytowano 1 raz
gregski
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Postprzez sandr » 23 gru 2019, o 14:17

No właśnie nie zapisałem i nie chcę kogokolwiek wprowadzić w błąd. W każdym razie jest to na tyle popularne łożysko, że można je kupić praktycznie „od ręki” w każdym sklepie/hurtowni motoryzacyjnej. Jakby co, mogę po Nowym Roku zapytać w warsztacie co było zamawiane i się wyjaśni.
sandr
Lex user

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Postprzez gregski » 24 gru 2019, o 11:09

Nie ma potrzeby. Zamowilem nowa kolumne, a ze stara sie pobawie w wolnej chwili i napisze.
Dzieki!
gregski
Lex user

Postprzez gregski » 26 gru 2019, o 14:54

Lożysko w nowej kolumnie to 6302 R.
Powinno byc 6302 RS2.

Ok, ja poleglem na wymianie tego lozyska.
Tzn nie zamontuje tego do auta.

Fotka przed demontazem:
Obrazek

Calosc lezy dolem do gory, to co widac to zacisniete w tulei lozysko, ktorej srednica zmniejsza sie od drugiej strony - poprzecinalem po obwodzie ten kolnierz dremelem i odwinalem go, lozysko latwo wyszlo. Ale dogiac to tak by sie to lozysko trzymalo, hmm nie widze tego. Na tym wisi caly zawias z kolem np przy podniesieniu kola na podnosniku. Zreszta, najmniejszy luz i znow zacznie pukac.
Spawac tam nie chce bo sie uszczelnienie lozyska stopi i bieznia zdeformuje osiowo.
Nie wiem jak to jest robione przez serwis w Krakowie by wytrzymalo na dluzsza mete.

Jedna strone mam juz nowa cala kolumne, druga tez bedzie nowa, sprobuje znalesc przyczyne dostawania sie tam wody i temu zapobiec.
gregski
Lex user

Postprzez gregski » 13 lut 2020, o 23:00

Sprawdzilem dzis jak wyglada nowa kolumna. Otoz juz jest mokro po miesiacu jazdy.
Odkrecilem waz pneumatyki i prysnelo mi woda w twarz - woda dostaje sie tam z ukladu sprezonego powietrza, nie z podszybia. Teraz mam 100% pewnosci.
Wysuszylem lozysko heatgunem i wlalem troche oleju hydraulicznego. Mam nadzieje, ze woda sie nie przedostanie pod
gregski
Lex user

Poprzednia strona

Powrót do RX