RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Problemy dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: gregski »

Bylem dzis w ASO na wymianie plynow ustrojowych i potwierdzili, ze to to lozysko wlasnie pada najczesciej. Nowa kolumna u nich ok 4500pln. W sklepie w Kijowie polowa tej ceny.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2019, o 14:55 przez gregski, łącznie zmieniany 1 raz.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: sandr »

No właśnie nie zapisałem i nie chcę kogokolwiek wprowadzić w błąd. W każdym razie jest to na tyle popularne łożysko, że można je kupić praktycznie „od ręki” w każdym sklepie/hurtowni motoryzacyjnej. Jakby co, mogę po Nowym Roku zapytać w warsztacie co było zamawiane i się wyjaśni.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: gregski »

Nie ma potrzeby. Zamowilem nowa kolumne, a ze stara sie pobawie w wolnej chwili i napisze.
Dzieki!
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: gregski »

Lożysko w nowej kolumnie to 6302 R.
Powinno byc 6302 RS2.

Ok, ja poleglem na wymianie tego lozyska.
Tzn nie zamontuje tego do auta.

Fotka przed demontazem:
Obrazek

Calosc lezy dolem do gory, to co widac to zacisniete w tulei lozysko, ktorej srednica zmniejsza sie od drugiej strony - poprzecinalem po obwodzie ten kolnierz dremelem i odwinalem go, lozysko latwo wyszlo. Ale dogiac to tak by sie to lozysko trzymalo, hmm nie widze tego. Na tym wisi caly zawias z kolem np przy podniesieniu kola na podnosniku. Zreszta, najmniejszy luz i znow zacznie pukac.
Spawac tam nie chce bo sie uszczelnienie lozyska stopi i bieznia zdeformuje osiowo.
Nie wiem jak to jest robione przez serwis w Krakowie by wytrzymalo na dluzsza mete.

Jedna strone mam juz nowa cala kolumne, druga tez bedzie nowa, sprobuje znalesc przyczyne dostawania sie tam wody i temu zapobiec.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: gregski »

Sprawdzilem dzis jak wyglada nowa kolumna. Otoz juz jest mokro po miesiacu jazdy.
Odkrecilem waz pneumatyki i prysnelo mi woda w twarz - woda dostaje sie tam z ukladu sprezonego powietrza, nie z podszybia. Teraz mam 100% pewnosci.
Wysuszylem lozysko heatgunem i wlalem troche oleju hydraulicznego. Mam nadzieje, ze woda sie nie przedostanie pod
Lis
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:10
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: Lis »

Odgrzewam kotleta :)
Rozumiem, że łożysko https://allegro.pl/oferta/lexus-rx450h- ... 0079981122
plus mocowanie https://allegro.pl/oferta/mocowanie-amo ... 0885450737
mimo opisu, że do tego auta nie będą pasowały do RX 3 gen 2012 GYL15?
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: sandr »

Jeżeli w swoim samochodzie masz zawieszenie z pneumatyką, to żadna z tych pozycji się nie nadaje. Pozostaje zakup nowej kolumny lub (nie znam firmy) takie rozwiązanie...
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: kekereke7 »

Witam. Mam ten sam problem i dziwi mnie jako człowieka który zna się trochę na mechanice że w takim samochodzie zastosowano łożysko poprzeczne a nie wzdłużne jak wszystkie auta na świecie. Jeżeli już powinno być poprzeczno-wzdłuzne żeby przenosić siły pionowe i boczne bo masa samochodu jest dość duża.
Porażka. Chyba że ma się szybko popsuć to w takim razie strzał w dziesiątkę :najper:
rafal17071987
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2023, o 08:16
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Grudziądz
Kontakt:

Re: RX450h 3gen Gluche stuki z przodu

Post autor: rafal17071987 »

Witam, jestem nowym użytkownikiem RX, który przycisk jest do wyłączenia regulacji zawieszenia? 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość