Techstream - programowanie TPMS

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

Techstream - programowanie TPMS

Postprzez zak640 » 12 mar 2017, o 12:53

Witam wszystkich. Drodzy forumowicze, mam problem z rejestracją czujników TPMS w moim lexusie LS600h. Mam drugi komplet kół + nowe czujniki TPMS. Program przeprowadza krok po kroku rejestracji, lecz na końcu jest komunikat że wystąpił błąd komunikacji z ECU i żeby spróbować ponownie. Powtarzałem cały proces kilkakrotnie, lecz bez powodzenia. Tym samym programem, nie miałem problemu rejestracji czujników w GS450H. Dodam, że tym programem mogę kasować błędy, robić inne ustawienia, lecz nie mogę programować czujników. Co może być nie tak z rejestracją TPMS w LS-ie? Czy tą operację można zrobić tylko w ASO ? Proszę o was o pomoc w temacie. Pozdrawiam
zak640
Lex user

Model Lexusa: LS600hL

Re: Techstream - programowanie TPMS

Postprzez LinkPL » 12 mar 2017, o 12:57

Niestety, ale przy nie oryginalnym przewodzie takie kwiatki występują, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. W niektórych działa dobrze w niektórych nie chce w ogóle i tutaj masz problem, bo jedynie ASO. Nie lepiej było zamówić czujniki z konkretnymi adresami ?? miałbyś problem z głowy.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: GS430 UZS190, T4R

Postprzez zak640 » 12 mar 2017, o 13:01

LinkPL napisał(a):Niestety, ale przy nie oryginalnym przewodzie takie kwiatki występują, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. W niektórych działa dobrze w niektórych nie chce w ogóle i tutaj masz problem, bo jedynie ASO. Nie lepiej było zamówić czujniki z konkretnymi adresami ?? miałbyś problem z głowy.

Pozdrawiam
Link

Masz rację. Polak mądry po szkodzie.
zak640
Lex user

Postprzez LinkPL » 12 mar 2017, o 13:16

Jeśli kupiłeś czujniki na allegro, no to odeślij im niech Ci przeprogramują i po sprawie, tylko sprawdź czy masz jakieś już wprowadzone adresy na drugim banku, bo będą Ci potrzebne do przeprogramowania.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: GS430 UZS190, T4R

Postprzez kapelan78 » 12 mar 2017, o 19:26

Nie znam się na programie .u mnie w drugim komplecie problemem było wprowadzenie numerów czujników.nowe mialy 4 a leks potrzebuje 7lub 8 .po wprowadzeniu na poczatku 3 lub 4 zer i numeru wszystko działa
kapelan78
Lex user

Model Lexusa: gs 460

Postprzez zak640 » 12 mar 2017, o 22:00

kapelan78 napisał(a):Nie znam się na programie .u mnie w drugim komplecie problemem było wprowadzenie numerów czujników.nowe mialy 4 a leks potrzebuje 7lub 8 .po wprowadzeniu na poczatku 3 lub 4 zer i numeru wszystko działa

Rejestrowałem czujniki w GS-ie za pomocą tego samego programu. Masz rację, że w lexusie jest siedem znaków. Niestety ECU nie chce przyjąć rejestracji. Może być tak, jak pisał kolega Link PL że raz działa a raz nie. Podejrzewam że sprzętem firmowym, a nie pirackim to zadziała. Tylko czemu w GS-ie działało bez problemu?
zak640
Lex user

Postprzez Kafecz » 12 mar 2017, o 22:16

Na ktoryms forum czytalem ze w GS mk4 juz nie da rady dokodowac drugiego kompletu czujnikow.
Kafecz
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Powrót do Elektryka