lexus ls 430 zawieszenie

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
piotrekp95
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 18:33
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: piotrekp95 »

Witam, od wczoraj jeżdżę Ls 430 2004 z rynku USA .Samochodem jeżdzi się fantastycznie-dzisiaj wziąłem instrukcję obsługi do ręki i czytam na temat użytkowania zawieszenia i okazuje się że u mnie na desce nie ma dwóch klawiszy do regulacji zawieszenia sport/normal [charakterystyka zawieszenia] oraz high/normal [wysokosc zawieszenia] czy to oznacza że mój egzemplarz nie ma pneumatyki tylko normalne amortyzatory ? W katalogu znalazłem informacje że wersja poliftowa miała w standardzie zawieszenie pneumatyczne. Czy mógłby ktoś mi coś podpowiedzieć ? Pozdrawiam Piotr
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Tak, zgadza się. Nie masz pneumatyki.

Poliftowe wersje nie miały w standardzie pneumatyki. Pneumatyka była tylko w wersji Ultra Luxury na rynek USA.
piotrekp95
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 18:33
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: piotrekp95 »

Tak też przypuszczałem,bo nie słyszałem kompresora, ani też nie dostrzegłem aby się jakoś szczególnie obniżał.Jak wygląda sprawa z dostępnością amortyzatorów , czy sa jakieś firmowe zamienniki,czy tylko orginały jak to wygląda cenowo.Samochód ma 204 tys i w zasadzie po 300km wczoraj wybiera nierówności bardzo ładnie.Przy okazji kolego Owczar chciałem b.podziękować za twoje bardzo konstruktywne posty,które okazały się cenną bazą informacji przy zakupie.Pozdrawiam Piotr :dance:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Kompresora praktycznie nie słychać w tym aucie. Trzeba się mocno pochylić żeby usłyszeć jego pracę :)

Amorki powinny być dostępne na zamówienie. Jak nie w PL to w USA na pewno.

Nie ma sprawy, cieszę się, że posty się przydały :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2512
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: ledziu »

owczar pisze:Tak, zgadza się. Nie masz pneumatyki.

Poliftowe wersje nie miały w standardzie pneumatyki. Pneumatyka była tylko w wersji Ultra Luxury na rynek USA.
Zastanowiło mnie to co napisałeś bo u brata była pneu ls430 06r. a auto było z polskiego aso.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Napisałem o Ultra Luxury w USA, bo pytanie było wersję USA.

Na europę High Class i President miały pneumatykę :)
OPM
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: OPM »

Potrzebuję pomocy. Nie chciałem już nowego tematu zakładać a zawieszenie mi się rozkleja. Diagnosta stwierdził, że do wymiany jest prawy sworzeń zwrotniczy dolny, lewa końcówka drążka, tuleje dolnych wahaczy przednie. Znalezienie tego w sklepach to droga przez mękę. Zamawiałbym z amayamy ale nigdy tego nie robiłem i trochę te instrukcje dla mnie zawiłe. Pomoże mi ktoś złożyć zamówienie?
Ponadto zastanawiam się czy z obu stron nie zrobić operacji. Często miewałem, że jak coś mi się sypało z lewej to niedługo później miałem ten sam problem z prawej. A może w ogóle cały wahacz wyjdzie niewiele drożej niż tak kompletować jakieś pojedyncze rzeczy? Podpowiedzcie proszę. Pacjent LS430 przedlift.
q3_
Lex Driver
Posty: 346
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: q3_ »

OPM pisze:Potrzebuję pomocy. Nie chciałem już nowego tematu zakładać a zawieszenie mi się rozkleja. Diagnosta stwierdził, że do wymiany jest prawy sworzeń zwrotniczy dolny, lewa końcówka drążka, tuleje dolnych wahaczy przednie. Znalezienie tego w sklepach to droga przez mękę. Zamawiałbym z amayamy ale nigdy tego nie robiłem i trochę te instrukcje dla mnie zawiłe. Pomoże mi ktoś złożyć zamówienie?
Ponadto zastanawiam się czy z obu stron nie zrobić operacji. Często miewałem, że jak coś mi się sypało z lewej to niedługo później miałem ten sam problem z prawej. A może w ogóle cały wahacz wyjdzie niewiele drożej niż tak kompletować jakieś pojedyncze rzeczy? Podpowiedzcie proszę. Pacjent LS430 przedlift.
Hej. Kupowałem na amayama i jakoś tam sobie poradziłem. Z czym konkretnie masz problem?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

OPM
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: OPM »

Przede wszystkim to boję się, że z tych rysunków coś źle wyczytam i zamówię nie to co trzeba z wymienionych rzeczy.
Po drugie to prosiłbym o podpowiedź co przy okazji jeszcze może wymienić przy takiej robocie.
Czy trzeba prosić o jakieś dodatkowe dokumenty z amayamy, żeby później zaksięgować sobie części w Polsce?
q3_
Lex Driver
Posty: 346
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: q3_ »

OPM pisze:Przede wszystkim to boję się, że z tych rysunków coś źle wyczytam i zamówię nie to co trzeba z wymienionych rzeczy.
Po drugie to prosiłbym o podpowiedź co przy okazji jeszcze może wymienić przy takiej robocie.
Czy trzeba prosić o jakieś dodatkowe dokumenty z amayamy, żeby później zaksięgować sobie części w Polsce?
Jeśli masz numery części, to z rysunków w miarę da się odczytać co jest co, można też szukać numerów części gdzieś indziej żeby sobie to potwierdzić. Czasami wg numeru części można gdzieś trafić aukcję na przykład na ebay że zdjęciami żeby sobie potwierdzić. Jeśli chodzi o księgowanie, to nie wiem, nie brałem części na firmę ale myślę że księgowa/y powinna to pomóc bez problemu. Jeśli chodzi o temat podpowiedzi co jeszcze zamówić, to ja niestety nie mam pojęcia jak to jest zbudowane i co trzeba przewidzieć.

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości